• Aeroportal News - Știri despre aviația din România

Aeroportal News - Facebook Aeroportal News - Twitter

companii aeriene - Aeroportal News - știri despre aviația din România

Companii aeriene

Companii aeriene românești

Logo Denumire Website IATA ICAO Țara de origine
Air Bucharest  www.airbucharest.ro  B1  BUR  România
Blue Air www.blueairweb.com  0B BMS România
Carpatair www.carpatair.com V3 KRP România
Regional Air Services www.regional-air.ro 8N REG România
TAROM Transporturile Aeriene Române www.tarom.ro RO ROT România
Țiriac Air www.tiriacair.ro   TIH România

Companii aeriene internaționale, cu operațiuni în România

Logo Denumire Website IATA ICAO Țara de origine
Adria Airways www.adria.si JP ADR Slovenia
Aegean Airlines www.aegeanair.com A3 AEE Grecia
Aeroflot Russian Airlines www.aeroflot.ru SU AFL Rusia
Air Baltic www.airbaltic.com BT BTI Lituania
Air Berlin www.airberlin.com AB BER Germania
Air Canada www.aircanada.com AC ACA Canada
Air Europa www.aireuropa.com UX AEA Spania
Air France www.airfrance.com AF AFR Franța
Air Serbia www.airserbia.com JU ASL Serbia
Alitalia www.alitalia.com AZ AZA Italia
American Airlines www.aa.com AA AAL Statele Unite ale Americii
AtlasGlobal www.atlasglb.com KK KKK Turcia
Austrian Airlines www.austrian.com OS AUA Austria
British Airways www.britishairways.com BA BAW Anglia
Brussels Airlines www.brusselsairlines.com SN BEL Belgia
Bulgaria Air www.air.bg FB LZB Bulgaria
CSA Czech Airlines www.czechairlines.com OK CSA Republica Cehă
Delta Air Lines www.delta.com DL DAL Statele Unite ale Americii
El Al Israel Airlines www.elal.co.il LY ELY Israel
Etihad Airways www.etihad.com EY ETD Emiratele Arabe Unite
Ethiopian Airlines www.ethiopianairlines.com ET ETH Ethiopia
Eurowings www.eurowings.com EW EWG Germania
Finnair www.finnair.com  AY FIN Finlanda
Flydubai www.flydubai.com FZ FDB Emiratele Arabe Unite
Iberia www.iberia.com IB IBE Spania
Israir Airlines www.israirairlines.com 6H ISR Israel
KLM Royal Dutch Airlines www.klm.com KL KLM Olanda
LOT Polish Airlines www.lot.com LO LOT Polonia
Lufthansa www.lufthansa.com  LH DLH Germania
Middle East Airlines www.mea.com.lb ME MEA Liban
Niki www.flyniki.com HG NLY Austria
Qatar Airways www.qatarairways.com QR QTR Qatar
Pegasus Airlines www.flypgs.com PC PGT Turcia
Ryanair www.ryanair.com FR RYR Irlanda
Royal Jordanian www.rj.com RJ RJA Iordania
SAS Scandinavian Airlines www.flysas.com SK SAS Suedia
Swiss www.swiss.com LX SWR Elveția
TAP Portugal www.flytap.com TP TAP Portugalia
Travel Service www.travelservice.aero QS TVS Republica Cehă
Turkish Airlines www.turkishairlines.com TK THI Turcia
United Airlines www.united.com UA UAL Statele Unite ale Americii
Vueling Airlines www.vueling.com VY VLG Spania
Wizz Air www.wizzair.com W6 WZZ Ungaria

 

Oferte de muncă

Inginer aviație

Companie: TAROM

Departament: Direcția Tehnică / Serviciul Tehnologic / Biroul Componente

Locație: Aeroportul Internațional "Henri Coandă" București-Otopeni

Valabilitate anunț:18 august 2016, ora 16.00

Agent salvare aeroportuară

Companie: Aeroportul Internațional "Avram Iancu" Cluj

Locație: Aeroportul Internațional "Avram Iancu" Cluj

Valabilitate anunț: 17 august 2016, ora 14.00

Muncitor în serviciile de trafic aerian

Companie: Aeroportul Internațional "Avram Iancu" Cluj

Locație: Aeroportul Internațional "Avram Iancu" Cluj

Valabilitate anunț: 17 august 2016, ora 14.00

Pilot comandant (ATR 42/72)

Companie: TAROM

Departament: Direcția Operațiuni Zbor / Detașament ATR

Locație: Aeroportul Internațional "Henri Coandă" București-Otopeni

Valabilitate anunț:11 august 2016, ora 16.00

Inginer constructor

Companie: Aeroportul Internațional "Avram Iancu" Cluj

Locație: Aeroportul Internațional "Avram Iancu" Cluj

Valabilitate anunț: 10 august 2016, ora 14.00

Inginer Șef Compartiment Întreținere Linie

Companie: TAROM

Departament: Direcția Tehnică / Compartiment Întreținere Linie

Locație: Aeroportul Internațional "Henri Coandă" București-Otopeni

Valabilitate anunț: 9 august 2016

Șef serviciu

Companie: Aeroportul Internațional Sibiu

Departament: Serviciul Automatizări, IT și Comunicații

Locație: Aeroportul Internațional Sibiu

Valabilitate anunț: 8 august 2016, ora 16.00

Electrician de întreținere și reparații

Companie: Aeroportul Internațional Sibiu

Departament: Departamentul Tehnic

Locație: Aeroportul Internațional Sibiu

Valabilitate anunț: 5 august 2016, ora 13.30 - ANUNȚ EXPIRAT

Agent Check-In

Companie: TAROM

Departament: Direcția Operațiuni Sol / Escală Otopeni

Locație: Aeroportul Internațional "Henri Coandă" București-Otopeni

Valabilitate anunț: 5 august 2016, ora 16.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Agent Rampă

Companie: TAROM

Departament: Direcția Operațiuni Sol / Escală Otopeni

Locație: Aeroportul Internațional "Henri Coandă" București-Otopeni

Valabilitate anunț: 5 august 2016, ora 16.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Agent Transport

Companie: TAROM

Departament: Direcția Operațiuni Sol

Locație: Aeroportul Internațional "Henri Coandă" București-Otopeni

Valabilitate anunț: 5 august 2016, ora 16.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Femeie de serviciu

Companie: Aeroportul Internațional Sibiu

Departament: Compartimentul Curățenie Aeronave

Locație: Aeroportul Internațional Sibiu

Valabilitate anunț: 4 august 2016, ora 16.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Șofer categoria B, C, D, E

Companie: Aeroportul Internațional "Avram Iancu" Cluj

Locație: Aeroportul Internațional "Avram Iancu" Cluj

Valabilitate anunț: 29 iulie 2016, ora 14.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Electrician de întreținere și reparații (COR 741307)

Companie: Aeroportul "Transilvania" Târgu Mureș

Locație: Aeroportul "Transilvania" Târgu Mureș

Valabilitate anunț: 8 iulie 2016 - ANUNȚ EXPIRAT

Operator de handling

Companie: Aeroportul Internațional "Avram Iancu" Cluj

Locație: Aeroportul Internațional "Avram Iancu" Cluj

Valabilitate anunț: 8 iulie 2016, ora 14.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Dispecer sol

Companie: Aeroportul Internațional "Avram Iancu" Cluj

Locație: Aeroportul Internațional "Avram Iancu" Cluj

Valabilitate anunț: 8 iulie 2016, ora 14.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Însoțitor de bord (perioadă determinată 6 luni)

Companie: TAROM

Departament: Direcția Operațiuni Zbor

Locație: Aeroportul Internațional "Henri Coandă" București-Otopeni

Valabilitate anunț: 8 iulie 2016, ora 16.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Manipulant mărfuri (COD 933303)

Companie: Aeroportul "Transilvania" Târgu Mureș

Locație: Aeroportul "Transilvania" Târgu Mureș

Valabilitate anunț: 8 iulie 2016, ora 16.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Conducător autospecială (COR 833204)

Companie: Aeroportul "Transilvania" Târgu Mureș

Locație: Aeroportul "Transilvania" Târgu Mureș

Valabilitate anunț: 5 iulie 2016, ora 16.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Specialist Relații Publice (COR 243201)

Companie: Aeroportul "Transilvania" Târgu Mureș

Locație: Aeroportul "Transilvania" Târgu Mureș

Valabilitate anunț: 30 iunie 2016, ora 15.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Inginer aviație (specializarea Sisteme de Propulsie sau Construcții Aeronave)

Companie: TAROM

Departament: Direcția Tehnică / Serviciul Tehnologic

Locație: Aeroportul Internațional "Henri Coandă" București-Otopeni

Valabilitate anunț: 30 iunie 2016 - ANUNȚ EXPIRAT

Agent salvare aeroportuară și instalații de stins incendii

Companie: Aeroportul Internațional Sibiu

Departament: Departamentul Tehnic

Locație: Aeroportul Internațional Sibiu

Valabilitate anunț: 27 iunie 2016, ora 16.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Agent Ticketing (perioadă determinată 6 luni)

Companie: TAROM

Departament: Direcția Comercială

Locație: Agenția TAROM Satu Mare

Valabilitate anunț: 27 iunie 2016, ora 16.00 - ANUNȚ EXPIRAT

Agent Securitate Aeroportuară (COR 315509)

Companie: Aeroportul "Transilvania" Târgu Mureș

Locație: Aeroportul "Transilvania" Târgu Mureș

Valabilitate anunț: 16 iunie 2016, ora 16.00 - ANUNȚ EXPIRAT

 

Aeroporturi

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Companii aeriene

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Evenimente aviatice

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Informații utile

  • 1
  • 2
  • 3

Instituții aviatice

  • 1

Instituții de învățământ

  • 1

Legislație

  • 1

Istoria aviației române

  • 1
  • 2

Specialiști în aviație

  • 1

Urmărește-ne pe Faccebook și Twitter: Aeroportal News - Facebook Aeroportal News - Twitter